Mezoterapia igłowa

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń
Kosmetologia medyczna
11 września, 2019
Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku
Depilacja woskiem
24 października, 2019
Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, gładkie i gęste włosy oraz jędrna skóra są oznaką piękna, dla większości z nas pielęgnacja jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, jako, że są prawie cały czas na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem kondycji zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są teraz oblegane, często mamy kłopot żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale również robią to lekarze specjaliści. Niezaprzeczalny jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co bez wątpienia przyniesie najlepsze skutki. Jedną z efektywniejszych metod poprawy kondycji skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa nie jest pojęciem popularnym, ale warto się z nim zapoznać, jeżeli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Efektywność tego zabiegu leży w wprowadzaniu odpowiednich substancji w głąb skóry, wykorzystywane przy wszystkich rodzajach problemów skórnych i jest zalecane zarówno mężczyznom jak i kobietom.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i właściwie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra na twarzy jest bardzo delikatna i dlatego też szybciej się niszczy. Wstrzykiwane substancje redukują zmarszczki. Terapię można stosować pod oczy, w obrębie tak zwanych ,,worków”, która je w dużym stopniu zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy działa skutecznie przede wszystkim bio-rewitalizacji i jest oparta na pobudzania kolagenu i elastyny. Od razu po mezoterapii skóra niestety nie wygląda zachęcająco i promiennie, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto ten czas przeczekać, aby móc zobaczyć niezwykłe efekty polepszenia się stanu.

Wyróżniamy dwie techniki w podawaniu danych substancji: przy użyciu odpowiedniego pistoletu lub ręcznie przy użyciu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych dawek specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie elementy jak peptydy, kwas hialuronowy witaminy i aminokwasy. Są one dostarczane na głębokość 1-2 mm, bezpośrednio w miejsca chore. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i przyjemny. Funkcją mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli seria zabiegów, trzeba więc powtórzyć go kilkukrotnie. Jaka jest najodpowiedniejsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to jest zależne początkowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, specyfiku jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku przeważnie jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, później dla zatrzymania efektów kontynuuje się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje sporo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie można spodziewać się po mezoterapii skóry twarzy? Na pewno jędrność i nawilżenie oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się stosunkowo długi czas. Terapia ta nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale również zapobiega powstawaniu nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest bardzo skomplikowanym procesem, na który składają się trzy części. Zdarza się sytuacje, gdy porost włosów jest wstrzymany. Taki stan rzeczy nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Nachodzi też pytanie, kiedy wypadanie jest pod kontrolą, a kiedy trzeba zacząć się interesować czy nie jest to łysienie? Nie znajdziemy na to dokładnej. Teoretycznie tracenie mniej niż 100 włosów na dzień jest rzeczą zwykłą, a więc kuracje stanu włosów, należy zacząć powyżej tej ilości włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć to schorzenie? Metodyki leczenie jest wiele, od kosmetyków do smarowania skóry głowy po kurację laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co świadczy o jej skuteczności w tym zakresie pielęgnacji. Wykonanie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga wznowić krążenie, i jednocześnie pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wydaje się bardzo trudny, co w rzeczywistości okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry oraz nałożenie żelu znieczulającego w zależności czy osoba, tego potrzebuje. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia są lekko wyczuwalne, jednak pacjenci nie stwierdzają, że jest to zabieg niesympatyczny. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z kąpieli parowych, stronić od opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe informacje przedstawia osoba wykonująca zabieg na poprzedzającej zabieg konsultacji, tak aby całościowy przebieg kuracji był bezpieczny.

Komentarze są wyłączone.