Liposukcja laserowa Toruń

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG Warszawa
25 sierpnia, 2019
Laserowe usuwanie owłosienia Toruń -depilacja laserem medycznym
Trwałe usuwanie owłosienia – Depilacja laserem medycznym
4 września, 2019
Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Pod pojęciem liposukcji skrywa się zabieg, którego celem jest usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywa się je liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na podzieleniu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te szczycą się co raz szerszą popularnością wśród kobiet, choć nie przy każdym z zabiegów efekty są widoczne od razu. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad oraz bada ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Warto też zorientować się w przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najważniejszych z nich należą nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi oraz infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest zalecana dla osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale także korzystnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W trakcie pojedynczego zabiegu można usunąć nawet do 400 ml tłuszczu, a ponadto laser nie niszczy tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Taka metoda wymaga niewielkiego, zupełnie niewidocznego z czasem nacięcia, żeby można było wsunąć specjalny światłowód do obszaru z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, żeby przeszły w stan płynny i mogły zostać odessane już w czasie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnym procesom metabolicznym i zostaje wydalona w przeciągu kilku dni.

Laserowa liposukcja ma również dobry wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki ich stymulacji poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, choć ostatecznych rezultatów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji bazuje na energii ultradźwięków, jaka jest stosowana do oddzielenia tłuszczu od pozostałych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami sprawiają, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, dlatego jest szczególnie wskazany w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda zupełnie bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Nie ma też ryzyka uszkodzenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Rozbite komórki tłuszczowe staja się płynne i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są usuwane dzięki procesom metabolicznym. By liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zalecane jest podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są widoczne w ciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i właściwe jest by po przyjęciu zabiegów zadbać o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe oraz jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Ponadto, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu usunięcia podwójnego podbródka, worków pod oczami lub tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na zaaplikowaniu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które potem są transportowane do wątroby oraz naturalnie usuwane. Zabieg trwa około godziny i odbywa się przy znieczuleniu punktowym. Minusem tego typu zabiegu jest to, że ze względu na przebieg tej metody może pojawić się zaczerwienienie i opuchlizna skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Dobrze jest również po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który wspomoże wydalenie nadmiernego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty u osób z niewielkim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tłuszczu, dlatego taki zabieg może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najbardziej zauważalne efekty pojawiają się po 2 – 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który właściwie od razu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody usuwania tkanki tłuszczowej, dla utrzymania optymalnych rezultatów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, by uniknąć nawrotu odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *