Kosmetologia medyczna

Depilacja laserem medycznym skuteczny i trwały efekt depilacji na lata
Skuteczna depilacja laserowa pleców
4 września, 2019
Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia igłowa
24 października, 2019
Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Nowoczesna medycyna estetyczna proponuje szeroki pakiet zabiegów, które efektywnie udoskonalają urodę, bez konieczności podejmowania rygorystycznych diet lub ćwiczeń, a na dodatek znaczna część z nich odbywa się bez skalpela oraz nie wymaga specyficznych przygotowań. Gabinety medycyny estetycznej używają co raz to nowszych technologii, które kształtują sylwetkę, poprawiają elastyczność skóry, wygładzają zmarszczki oraz cellulit dla efektu rewitalizacji i odmłodzenia. Metody medycyny estetycznej cieszą się szerokim zainteresowaniem z tego względu, że razem z postępem technologii są co raz mniej inwazyjne – co sprawia, że pacjenci nie wymagają przewlekłego okresu zdrowienia; bardziej osiągalne – koszty zabiegów są co raz bardziej przystępne; a także znacznie bardziej efektywne. Zabiegi kosmetologii medycznej:

SKUTECZNE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Laser

Współcześnie lasery znajdują szerokie zastosowanie w klinikach medycyny estetycznej. Przeprowadzane nad nimi badania i korzystające z nich w działaniu technologie umożliwiły radzenie sobie z problemami skóry oraz figurą ciała. Do najczęściej spotykanych funkcji laserów w dziedzinie poprawy urody należą odmładzające zabiegi, likwidujące ślady po trądziku, przebarwienia, tatuaże, a nawet rozstępy lub blizny. Laser stosowany jest również w walce z nadmiernym tłuszczem (na przykład lipoliza laserowa) a także zbytnim owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Pomimo tego, że toksyna botulinowa czyli botox jest znana dzięki medycynie estetycznej od lat, to ciągle odnajduje co raz to nowocześniejsze zastosowania. Poza usuwaniem zmarszczek i redukcją nadpotliwości co raz częściej stosowany jest również w leczeniu migren i bruksizmu, a także zmianie wyglądu bez przymusu poddawania się chirurgii plastycznej, choćby poprzez uniesienie czubka nosa albo łagodzenie poziomej zmarszczki między brodą a ustami. Często także botox miesza się z kwasem hialuronowym, aby osiągnąć efekt odmłodzenia.

Nici liftingujące

W przeciwieństwie do zabiegów liftingu, liftingujące nici to stosunkowa nowość, która jest zdecydowanie mniej inwazyjna, a daje zbliżone efekty. Nici liftingujące są wprowadzane pod skórę bezpośrednio, a ich zadaniem jest wymodelowanie owalu twarzy, uniesienie brwi czy wyrównanie skóry szyi. Oddziałuje to korzystnie na wytwarzanie kolagenu, co równocześnie wzmacnia, regeneruje oraz podnosi skórę. W ciągu 12-18 miesięcy nici wchłaniają się, a z tego względu przynoszą lepsze rezultaty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna troszczy się również o to, by w dostępne były też zabiegi, które usuwają nadmiar tkanki tłuczowej. Dzięki nowoczesnym technikom można szybko i zwykle bez bólu pozbyć się tkanki tłuszczowej z takich miejsc, jak brzuch, uda, pośladki lub ramiona. W zależności od techniki, może być wystarczająca nawet jedna wizyta w gabinecie kosmetologicznym lub nieduża seria efektywnych zabiegów. Zazwyczaj na efekty trzeba poczekać kilka tygodni, dlatego że niepotrzebny tłuszcz jest wyrzucany z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym. Jednymi z najskuteczniejszych zabiegów są kriolipoliza, endermologia lub np. liposukcja laserowa. Niestety takie metody, chociaż usuwają nawet 30% tkanki tłuszczowej, nie zastępują ćwiczeń oraz diety, a zaledwie wspomagają i modelują ciało.

Zabiegi autologiczne

Podstawą zabiegów autologicznych jest indywidualny surowiec pacjenta, pozyskiwany z krwi lub komórek tłuszczowych. Zazwyczaj ma to za zadanie odmłodzenie i rewitalizację komórek. Najbardziej popularne w tym zakresie jest uzyskanie osocza bogatopłytkowego, które pochodzi się z krwi pacjenta. Pobrany materiał wtłacza się pod skórę poprzez kilka nakłuć z reguły w okolicach twarzy, dekoltu, szyi lub na dłoniach. Dzięki takiemu działaniu tkanki poddają się wewnętrznej naprawie: dochodzi do wzmożenia produkcji kolagenu i wzmocnienia naczyń krwionośnych. Takie zabiegi nie tylko poprawiają wygląd, gęstośc oraz elastyczność skóry, zmniejszają zmarszczki albo likwidują inne niedoskonałości, ale również są w stanie regenerować oraz odtwarzać zużyte komórki, co jest wykorzystywane także w innych dziedzinach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest szeroko wykorzystywanym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, a jej zasadniczym zadaniem jest odnowienie i nawilżenie skóry. Polega na podaniu przy użyciu igieł kwasu hialuronowego oraz aminokwasów, witamin i wyciągów roślinnych w specjalistycznych koktajlach, które mają niesamowicie dobry wpływ na stan skóry. W ten sposób można również podawać preparaty wspomagające rozkład tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna) lub przeciwdziałające łysieniu. Mezoterapia jest techniką medycyny estetycznej, która spowalnia procesy starzenia oraz jest źródłem trwałej oraz silnej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz więcej gabinetów medycyny estetycznej promuje nie tylko zabiegi zwiększające estetykę, ale szeroką gamę usług, które popularyzują zdrowy styl życia. Do tego zaliczają się zabiegi, konsultacje, a także badania konieczne do utrzymania zdrowia organizmu. Z reguły są to również profesjonalne sugestie na temat żywienia, pielęgnacji, suplementacji i sposobów na relaks. Wszystko ze względu na to, że skóra w dobrej kondycji wolniej się starzeje, jest lepiej odpowiada na działanie środków medycyny estetycznej, a ich efekty są znacznie skuteczniejsze.

Komentarze są wyłączone.