Depilacja woskiem

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia igłowa
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Aloes
25 października, 2019
Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku

Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy cieszyć się gładką skórą na długi czas. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród różnych sposobów nadal sporym zainteresowaniem cieszy się depilacja woskowa. Ta od lat używana metoda pozwala usunąć włoski z różnych partii ciała na bardzo długo. Salony kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że taki zabieg jest nieco bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy oraz szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się do kilku tygodni.

Jak wygląda depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg usuwania włosów. Jej działanie polega na tym, że na obszar ciała, z której mają zostać usunięte, nanosi się wosk, dzięki któremu włosy są wyrywane. Trzeba wiedzieć, że wosk musi być zaledwie trochę rozgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się paski materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać sprawnym ruchem odwrotnie do kierunku wzrostu włosa. Dzięki temu, że wosk przenika głęboko, włosy wyrywają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samemu, zalecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność właściwego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji , kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Miejscami, jakie można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale także wąsik, ramiona, ręce albo bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się przed zabiegiem depilacji woskiem?

Do depilacji woskową warto się przyszykować. Na parę dni przed zabiegiem warto zastosować porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie nacierać się kremami i balsamami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą za krótkie, okażą się trudne do wyrwania. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort podczas wyrywania. Planując depilację woskiem warto wstrzymać się, aż włoski urosną na długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed depilacją woskową trzeba porządnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy przeprowadzać w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, żeby w trakcie zabiegu ich nie naruszyć. Warto także zorientować się, jakie choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra zwykle potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tej przyczyny lepiej nie korzystać z zabiegu na dzień przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po zabiegu przede wszystkim ważne jest łagodzenie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu trzeba zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków czy zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura też może mieć negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskiem. Dlatego na parę dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed następne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste usuwanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie wywołuje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa przynosi długi efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są razem z cebulkami. Ponadto można ją stosować na prawie każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest też bezpieczna.

Depilacja Toruń cennik

Komentarze są wyłączone.